• Úspešní riešitelia Pytagoriády

• V marci nás úspešne reprezentovali v okresných kolách matematickej súťaže Pytagoriáda žiaci Jakub Vedej z 3.A, Martin Pavlis zo 6.A  a nádherné 1.miesto v okresnom kole Pytagoriády v kategórii P4 po roku opäť získal Michal Krch zo 4.A.

Našim žiakom SRDEČNE BLAHOŽELÁME k ich úspechom a ĎAKUJEME ZA SKVELÚ REPREZENTÁCIU NAŠEJ ŠKOLY. SME NA VÁS HRDÍ!

• Oznam o udelení riaditeľského voľna žiakom 7. a 8.ročníka

• Vedenie ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje dňa 06.04.2022 (streda) riaditeľské voľno žiakom 7. a 8. ročníka školy z dôvodu organizačného a personálneho zabezpečenia Testovania 9 - 2022.

• Hviezdoslavov Kubín 2022

• Dňa  17.3. nás  reprezentovali  v  okresnom kole súťaže  Hviezdoslavov  Kubín žiačky Vanesa Buchelová, Kristína Mozolová a  Nella Otočková. Predviedli naozaj vynikajúce výkony. Spomedzi silnej konkurencie sa Vaneske  Buchelovej, žiačke 4.A,  podarilo získať  1. miesto vo svojej kategórii.

Srdečne blahoželáme a budeme držať palce v reprezentácii v krajskom kole.

• Karneval v 4.A

•

Detskú radosť zo života a dobrú náladu nezastavila ani karanténa, pre ktorú žiaci 4.A nestihli spoločný karneval prvého stupňa. Dňa 17.3. si to vynahradili vynikajúcou atmosférou prostredníctvom  svojich  fašiangových   masiek. Doktori, piráti, ninjovia, upíri, netopiere, leopardi, kostlivci  mali plné ruky práce, aby zvládli fašiangové úlohy, ktoré neboli vždy jednoduché. A neostalo len pri tom. Počas prestávok roztancovali celú školu .....

Ďakujeme všetkým za super tance a spoločnú zábavu. Ste jednotky!

Mgr. Janka Fodreková

• Projekt eTwinning

• V rámci projektu etwinning "Colourful World of English" sa žiaci 5. ročníka venovali téme "Jobs". Ich úlohou bolo predstaviť sa ako doktor a vyrobiť si svoju vlastnú vizitku. Projekt sa blíži ku koncu  a po malých problémoch sa nám konečne podarilo spojiť sa online aj so žiakmi z krajín ako Turecko, Jordánsko a Grécko. Pre našich žiakov to bol veľmi silný zážitok.

• Deň vody - cesta do jaskyne

• Dňa 22.3. si každý rok pripomíname Deň vody a preto sme tento rok upriamili našu pozornosť na pramene a jaskyne. Dňa 23.3. sa žiaci 6. – 9.  ročníka vydali cez prameň Čiertiže k jaskyni Dúpna diera, kde mali možnosť dozvedieť sa niečo o histórii, ochrane jaskyne. a o živočíchoch, ktoré v jaskyni zimujú.  V sprievode člena Slovenskej Speleologickej spoločnosti si časť jaskyne pozreli. Ďakujeme za pekný a nezabudnuteľný zážitok.

• Edubee - Včielky pre školy

• Viete o tom, že včelárom môže byť každý? Ako to? Existujú totiž aj druhy včiel, z ktorých med asi nedostaneme, ale zato sú lepšie opeľovače. A ich chov je nenáročný. Presvedčili sa o tom i žiaci našej školy na prírodovednom krúžku Stromáčik. Zoznámili sa so včielkami samotárkami z rodu Osmia, ktoré získali v rámci projektu Edubee – včielky pre školy. Z kokónov sa už vyliahli prvé včielky, užívajú si jarné slniečko a zvykajú na našu prekrásnu prírodu v okolí školy. Včielky sú krásne a prítulné a keďže nemajú žihadlo, deťom nič nebráni sledovať život tohto užitočného hmyzu úplne zblízka.

Mgr. Katarína Striežencová

• Projekt Moja malá záhradka

• Žiaci 1. stupňa našej školy obdržali v rámci projektu Kaufland záhradka pre školy balíčky sadeníc najznámejších druhov zeleniny a byliniek a s príchodom jari sa začalo sadiť. Sadeničky si žiaci podelili a každý sa tak stará o svoju vybranú rastlinku. Z mladých výhonkov sú dnes už veľké krásavice, tešia sa jarnému slniečku a pravidelnej starostlivosti našich žiakov. Deti sa zase tešia na zber a ochutnávku svojej úrody. Naučili sa tak veľa o živote rastlín, o podmienkach ich klíčenia a pestovania, ako aj o význame konzumácie zeleniny.

Mgr. Katarína Striežencová

• Odmeňovanie žiakov za okresné a celoslovenské súťaže

• V mesiaci marec sme žiakov odmenili za ich účasť a výborné výsledky v okresných aj celoslovenských súťažiach, ktorých sa zúčastnili od začiatku školského roka: Všetkovedko, Expert, Ypsilon - slovina je hra, matematická olympiáda, Vermír okolo nás... Sme veľmi hrdí na to, že sa do vedomostných súťaží zapája čoraz viac žiakov a mnohí v nich dosahujú aj  vynikajúce výsledky :).

GRATULUJEME A PRAJEME VŠETKÝM ŽIAKOM VEĽA ĎALŠÍCH ÚSPECHOV!

• Deň vody 2022

V stredu 23.03.2022 budeme v škole realizovať aktivity ku Dňu vody, ktoré budú pre I.stupeň zamerané na vlastnosti a využitie vody a pre II.stupeň zamerané na podzemné pramene a jaskyniarstvo. Aktivity sa budú realizovať vonku v prírode, preto je potrebné, aby si žiaci II.stupňa do školy priniesli vhodné oblečenie, pevnú turistickú obuv, väčšiu desiatu a zabezpečili pitný režim, po druhej vyučovacej hodine pôjdu na túru k prameňu Čiertiže a k jaskyni Dupná diera ( predpokladaný návrat o 12:30h).

Prvé dve hodiny sa žiaci riadne vyučujú. Stravníci majú zabezpečenú desiatu aj obed.