• Hodina angličtiny netradične

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hodina angličtiny netradične.

Zážitkové učenie. Dnes si vyskúšali kuchárske zručnosti pri krájaní a vymýšľaní ovocných kombinácií žiaci 2.A triedy. Téma bola :,,Do you like 🍇🍊🍋🍌🥝🍓🍎🍑🥭 ? " A odpoveď znela: ,,Yes, I do:)."

• Rovesnícke učenie na hodinách ANJ

• V našej modernej dobe sú často  využívané rôzne moderné formy výučby, jednou z nich je aj tzv. „rovesnícke učenie“ (peer teaching). Je to kooperatívna metóda, pri ktorej sa učiaci sa stáva aj tým kto učí.Je to jedna z foriem ako rozvíjať učenie cudzieho jazyka efektívnejšie, hravou formou a aktivizovaním komunikačných stratégií.

Ani na našej škole nezabúdame na hodinách anglického jazyka na využívanie takýchto metód a preto si v piatok 13.5. pripravili žiaci 9. ročníka pre žiakov 5. ročníka rôzne aktivity a hry na precvičovanie komunikácie a počúvania v anglickom jazyku. Žiaci 5. ročníka sa presúvali medzi dvomi triedami, kde mali pre nich dvojice deviatakov pripravené aktivity, samozrejme museli komunikovať čo najviac v angličtine. Žiaci aj "učitelia" si túto hodinu veľmi užili.

• Skrátenie vyučovania 17.05.2022

Vzhľadom k avizovanej odstávke vody v utorok 17.05.2022 vám oznamujeme, že vyučovanie všetkých žiakov v tento deň bude končiť o 12:00h. Žiakom nebude poskytnutá strava a nebude v prevádzke ani popoludňajší školský klub detí. Všetci žiaci pôjdu po 5.vyučovacej hodine domov.

• Dopravný deň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravný deň.

Dnes si žiaci 3.ročníka v spolupráci s pánom policajtom pripravili pre žiakov prvého stupňa DOPRAVNÝ DEŇ. Svojim spolužiakom pripravili pútavé stanovištia so zaujímavými úlohami, ktoré museli splniť, aby boli pasovaní za absolventov dopravnej akadémie.

• Máj 3.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Máj 3.A.

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, znovu sa obnovujúcej prírody a lásky.

• Triedne rodičovské schôdzky

Oznamujeme Vám, že vo štvrtok 05.05.2022 v popoludňajších hodinách sa v našej škole uskutočnia triedne rodičovské schôdzky (presný čas vám oznámia triedni učitelia vašich detí).

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

• S LIDL-om môžme vyhrať výpočtovú techniku pre našich žiakov

Pri každom nákupe v reťazci LIDL získate kartičku s unikátnym kódom, pomocou ktorého môžete na stránke https://malovaneslovensko.lidl.sk/sutaz hlasovať za výpočtovú techniku pre našu školu v hodnote 15000,- Eur.  Súťaž prebieha od 2.5.2022 do 30.06.2022.

ZABOJUJME SPOLOČNE ZA TECHNIKU PRE NAŠE DETI.

ĎAKUJEME!

• Čerstvé hlavičky

• HLASUJTE KAŽDÝ DEŇ!!!!!!

Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia školy a milí žiaci.

Práve prebieha online súťaž Kauflandu, v ktorej môžu naši žiaci vyhrať ovocie a zeleninu NA CELÝ ROK. Stačí, ak sa zaregistrujete a každý deň pošlete hlas našej škole. Hlasovanie prebieha od 28.4 do 1.6.2022 na https://www.cerstvehlavicky.sk/.

ĎAKUJEME.

• Nábor detí a mládeže na hasičskú súťaž

• Dobrovoľný hasičský zbor obce Slatina nad Bebravou vyzýva deti ,ktoré majú záujem o súťaženie a naučenie sa niečoho nového v hasičskom športe a to v hre PLAMEŇ mladých hasičov, majú od 8 - 16 rokov, aby sa prihlásili u referenta mládeže Matúša Chovana alebo veliteľa DHZ Lukáša Pavlisa, prípadne na tel.čísle 0907 361 663. Prosíme, aby sa deti nahlásili najneskôr do stredy 27.4.2022.

• Pozvánka na oslavy 30.výročia skautingu v Slatine nad Bebravou

• 31.zbor Irmy Ševcechovej Trenčianska Teplá a 1. oddiel Radostimila Veselého Slatina nad BebravouVás srdečne pozývajú na oslavu 30.rokov skautingu v Slatine nad Bebravou v sobotu 23.04.2022.

Program:

10:00h Slávnostný nástup a otvorenie osláv - pri budove pošty

10:30h Svojsikov pretek, zábavné učenie, prehliadka priestorov, kroník a fotografií

19:00h Slávnostná vatra v bani

Príďte si zaspomínať na zážitky a chvíle strávené v znamení skautskej ľalie.

Program osláv nájdete tu: Program_skauting_Slatina_nad_Bebravou.pdf​​​​​​​

Roman Marko, Vodca oddielu

• Terézia Setnická: Web stránka: Vítanie jari

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Terézia Setnická: Web stránka: Vítanie jari.

"Bucte vy, ženičky, veselé, už vám to letečko nesieme! Pekné , zelené, rozmarínové..."
            13. 4. 2022 žiaci 4. a 6. ročníka priniesli do našej školy Letečko. Svojimi piesňami, tancami a ľudovými zvykmi počas veľkonočného obdobia, nám priblížili jarné ľudové tradície na Podhorí. Ďakujeme!
            Mgr. Zdenka Vrbičanová, učiteľka regionálnej výchovy.