• Konferencia "Rastieme spoločne"

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Konferencia "Rastieme spoločne".

V utorok, 25.4.2023, sa vybraní žiaci 3.ročníka zúčastnili Konferencie "Rastieme spoločne", kde zúčastneným ukázali svoju prácu s programovateľným robotom Qoopers. Okrem toho sa stretli so slovenským spisovateľom pre deti a mládež, Danielom Hevierom.

• Oznámenie o úprave vyučovania v dňoch 25.4. a 27.4.2023

Oznamujeme vám, že na základe avizovaných celodenných odstávok vody a elektrickej energie sme nútení počas budúceho týždňa pristúpiť k úprave vyučovania nasledovne:

- v utorok 25.4.2023 nebude v prevádzke materská škola, školská jedáleň ani popoludňajší školský klub detí, školské vyučovanie bude skrátené na 5 vyučovacích hodín - všetci žiaci pôjdu domov o 12:00h,

- vo štvrtok 27.4.2023 nebude v prevádzke školská jedáleň a školské vyučovanie bude skrátené na 5 vyučovacích hodín.

Prosíme vás, aby ste v uvedených dňoch zabezpečili pre svoje deti dostatok stravy aj pitný režim.

Ďakujeme vám za pochopenie a spoluprácu.

• Pozvánka na večerný online seminár pre učiteľov aj rodičov

• Dovoľujeme si Vás pozvať na večerné online podujatie organizované Národným koordinačným strediskom, MPSVR: Deti a tragické informácie – čo robiť? Emocionálne rizikový spravodajský obsah a mladý človek “, ktoré sa bude konať 27.4.2023; 17:30 – 19:00.

O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia: https://fb.me/e/5iqVtrUsN

Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/86512071987

Téma: Deti a tragické informácie – čo robiť? Emocionálne rizikový spravodajský obsah a mladý človek. Lektorkou bude Mgr. Lucia Košťálová, školská psychologička, vedúca Asociácie školskej psychológie.

Budeme hovoriť o tom, čo je emocionálne rizikový spravodajský obsah a ako vyzerá emocionálny svet mladého človeka. Lektorka predstaví generáciu Z a jej vzťah k digitálnym technológiám. Objasní, čo sa deje so psychikou mladého človeka zasiahnutého tragickou informáciou (stres, záťažová situácia a krízová situácia). Odpovie na otázky:

-             čo môžeme urobiť v domácom prostredí?

-             čo môžeme urobiť v školskom prostredí?

-             čo môže urobiť sám mladý človek, ktorý je zasiahnutý daným obsahom a čo môže urobiť pre kamaráta/spolužiaka?

Napokon sa bude venovať úlohe médií v informovaní o tragickom obsahu s detskými a adolescentnými obeťami.

Tešíme sa na Vás!

Mgr. Ivana Nováková

Koordinátorka ochrany detí pred násilímOddelenie podpory ochrany detí pred násilím |Sekcia rodiny

• Akreditácia školy v programe Erasmus+

• Po realizácii dvoch malých projektov zameraných na vzdelávacie mobility učiteľov v zahraničí vám s radosťou oznamujeme, že naša škola získala akreditáciu v rámci medzinárodného projektu Erasmus+ na obdobie rokov 2023 - 2027. Získanie akreditácie nám zaručuje možnosť aj naďalej vysielať každý rok pedagógov na vzdelávacie mobility alebo výmenu skúseností s pedagógmi v zahraničných školách a tiež umožní pobyty našich žiakov v krajinách Európskej únie, spoznávanie nových kultúr a realizáciu spoločných projektov so žiakmi v zahraničných školách v anglickom jazyku.

• Ocenenie v národnej súťaži Mladí reportéri pre životné prostredie

• Srdečne gratulujeme pani učiteľke Katke Striežencovej a žiačke Laure Bučkovej, vďaka ktorým naša škola získala ocenenie v národnej súťaži Mladí reportéri pre životné prostredie v kategórii Kampaňová foto 11-14 rokov s fotkou Najvzácnejšie klenoty sú dary Matky Zeme.  :)

Veľmi sa tešíme, že naši pedagógovia a žiaci citlivo vnímajú nielen krásu okolitej prírody, ale aj potrebu chrániť ju.

• Zápis do 1.ročníka základnej školy

• Vážení rodičia, milí predškoláci!

Ďakujeme Vám za krásny spoločne strávený deň a za dôveru, s ktorou nám zverujete to najvzácnejšie, čo máte - svoje deti.

• Úspešní riešitelia okresného kola Pytagoriády

• V dňoch 20.- 21.marca sa v Bánovciach nad Bebravou uskutočnili okresné kolá matematickej súťaže Pytagoriáda pre žiakov 3. - 8.ročníka. Našu školu v nich úspešne reprezentovali nasledovní žiaci:

Viliam Lobotka 3.A - 1.miesto

Matúš Záruba 3.A - úspešný riešiteľ

Pavol Záruba 3.A - úspešný riešiteľ

Michal Krch 5.A - 4.miesto

Alexander Záruba 6.A - úspešný riešiteľ a postup do ďalšieho kola

Srdečne gratulujeme a ďakujeme za šírenie dobrého mena školy!