• Týždeň učenia vonku

• Deti sa vonku učia rady, pretože sú prirodzene zvedavé a vonku majú príležitosť zmysluplne a hravo objavovať a bádať. Učenie je tak pre ne ľahšie, pretože môžu zapojiť všetky svoje zmysly a veci si ohmatať a naživo vyskúšať. A tak sme sa i my v rámci kampane Týždeň učenia vonku presvedčili o tom, aký neobmedzený priestor ponúka príroda na vyučovanie. Deti poznávali a skúmali hmyz, navštívili hubové kráľovstvo, vyskúšali si svoje znalosti o hubách v hubárskej hľadačke. Pripomenuli sme si svetový deň včiel rôznymi aktivitami, zahrali sme sa hry, vyrobili model včelieho plástu, maľovali na kamienky, štvrtáci nám v rámci svetového dňa korytnačiek ukázali svojich domácich korytnačích spoločníkov. Napokon sme svoje poznatky z matematiky využili na matematických prechádzkach v areáli školy pomocou aplikácie Math City Map. Užili sme si veľa zábavy, slnka a čerstvého vzduchu.

• Medzinárodný deň mlieka

• Keďže mlieko a mliečne výrobky tvoria jednu z najdôležitejších zložiek ľudskej potravy, pripomenuli sme si i my na škole Svetový deň mlieka, ktorý tento rok pripadol na 16.5. Odpadovému materiálu z mliečnych výrobkov sme dali druhú šancu a vytvorili krásne kravičky, prváčikovia sa ozdobili tematickými kravičkovými čelenkami a spoločne sme besedovali o význame mlieka v našej strave. Od pani učiteliek Vrbičanovej a Krajčíkovej sa deti dozvedeli to, ako sa vyrába syr, jogurt, maslo či bryndza i to, ako sa dojí koza či krava. Napokon si prišli na svoje všetci milovníci mliečnych výrobkov pri ochutnávke domáceho jogurtu a kefíru. Za zdravé pohostenie veľká vďaka pani učiteľke Vrbičanovej. Dnešným programom sme sa snažili inšpirovať našich žiakov k tomu, aby zaradili mlieko do svojho stravovania.

• Prosba o spoluprácu pri získaní finančného grantu na oslavy 60.výročia školy

• Vážení rodičia, kolegovia a priatelia.

V septembri oslávime už 60.výročie založenia našej školy. Pri tejto príležitosti chceme usporiadať dôstojnú oslavu s kultúrnym programom a prehliadkou školy, na ktorej sa, pevne veríme, stretnú bývalí i súčasní pedagógovia, zamestnanci, rodičia, žiaci a predstavitelia miestnych samospráv mikroregiónu Podhorie. Obec Slatina nad Bebravou ako zriaďovateľ školy podala žiadosť o finančný príspevok na túto udalosť z Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK. Aby náš projekt dotáciu získal, je potrebná podpora od verejnosti formou hlasovania bezplatnou sms.

Hlasovanie o jednotlivých projektoch spúšťa TSK od 15. mája (pondelok) formou bezplatnej SMS (1 SMS = 1 hlas). Hlasovanie bude trvať do 30. mája (utorok). Pre získanie finančnej dotácie musí projekt dostať najmenej 150 platných hlasov a pri viac hlasoch rozhoduje poradie s najviac hlasmi. Z 1 mobilného telefónneho čísla je platný iba 1 hlas. Za SMS hlasovanie občania neplatia a všetky náklady znáša TSK.

Hlasovanie môžete uskutočniť na stránke: Projekt Oslavy 60.výročia ZŠ s MŠ Slatina nad Bebravou nasledovne:

1. Do poľa "Chcem hlasovať za projekt" zadajte Váše správne telefónne mobilné číslo (výsledný tvar je +4219XXXXXXXX - zadávate bez prvej 0 a bez medzier), na ktoré Vám príde do SMS kód pod názvom TSK-PaKR (Upozorňujeme, že kým príde potvrdzovací kód do SMS neodchádzajte zo stránky projektu!)

3. Potvrdením kódu z SMS, čím overíte svoj hlas a úspešne zahlasujete za vybraný projekt.

ĎAKUJEME za Vašu podporu a tešíme sa na spoločné stretnutie 23.9.2023.

• OK v Atletike

• Dňa 11. a 12. mája sa v Bánovciach nad Bebravou konalo OK v Atletike. Našu školu reprezentovali Alexandra Krupová, Daniela Parvanovová, Natália Filinová, Timea Diková, Richard Matúš, Kamil Hollý, Jozef Matias a Šimon Krupa. Naši žiaci sa v obrovskej konkurencii, 9 škôl nášho okresu, nestratili a obsadili krásne miesta.
            Alexandra Krupová: 1.miesto - beh 60 m, 3.miesto - skok do diaľky a nesúťažné 1.miesto - beh 800 m
            Šimon Krupa: 1.miesto - beh 60m, 1.miesto - skok do diaľky
            Timea Diková: 3.miesto - skok do výšky
            Dievčatá v štafete beh 4x60 m obsadili 3. miesto a v celkovom poradí družstiev získali krásne 3. miesto. Najväčší úspech zožali súrodenci Krupoví. Saška sa stala najlepšou atlétkou a Šimon najlepším atlétom v okrese! Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy.

• Čisté brehy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čisté brehy.

Dňa 5.5. 2023 naši šiestaci a siedmaci svojou prácou a snahou prispeli k čistejším brehom a zahryzli sa do výzvy o vyčistenie ľubovoľnej vodnej plochy u nás v Slatine nad Bebravou. Zapojili sa tým do súťaže o koncoročný školský výlet. V najbližších dňoch bude spustené hlasovanie, a touto cestou veríme, že za nás zahlasujete. Držte nám palce!

• Triedne rodičovské schôdzky

Srdečne Vás pozývame v piatok 5.5.2023 o 15:00h na triedne rodičovské schôdzky, na ktorých sa dozviete o aktuálnych aktivitách školy a môžete sa informovať o napredovaní svojho dieťaťa.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

• Projekty žiakov 6.ročníka - Moje plavidlo

• Počas mesiaca apríl sa šiestaci venovali na hodinách fyziky téme Správanie telies v kvapalinách. Nové poznatky a skúsenosti a najmä svoju zručnosť a fantáziu využili pri tvorbe vlastného funkčného plavidla. Ako pohon svojich plavidiel využili žiaci rôzne sily a živly :). Svoju prácu a výtvor museli tiež náležite odprezentovať, pričom využili svoje skúsenosti zo slovenčiny, techniky aj geografie.