• Vieme, čo dýchame

• Naša škola je jednou zo 6 škôl v kraji, ktoré sú zapojené do národného projektu LIFE IP - Zlepšenie kvality ovzdušia. Cieľom projektu je zmerať množstvo škodlivého plynu oxidu dusičitého (pochádzajúceho z cestnej dopravy) v okolí školy, nakoľko deti sú obzvlášť citlivé na účinky znečistenia v ovzduší, ich pľúca sú užšie a v štádiu vývoja, preto problémy v dôsledku vdychovania znečisťujúcich látok sú u nich závažnejšie a trvajú dlhšie.

Žiaci 7.ročníka, ktorí sa témam Vzduch a Meteorológia aktuálne venujú na hodinách chémie a fyziky, nainštalovali v okolí školy merače zachytávajúce škodlivé plyny a v období od 9.januára do 3.februára denne sledujú  a zapisujú priebeh počasia, ktoré významne vplýva na kvalitu ovzdušia. Po mesačných meraniach budú merače odoslané do laboratória v Holandsku a po ich vyhodnotení budú žiaci informovať o stave ovzdušia a možných zdrojoch jeho znečistenia svojich spolužiakov aj verejnosť.

Bližšie informácie o projekte sa dozviete aj z reportáže Bánovskej televízie:

Reportáž BTV o projekte Vieme, čo dýchame

• Z odpadu užitočná vec

• Recyklácia v podaní štvrtákov - na hodinách pracovného vyučovania si zo zvyškov penovej hmoty vyrobili super peňaženky.

• Školské kolo súťaže Šaliansky Maťko

• V školskom kole recitačnej súťaže slovenskej povesti Šaliansky Maťko sa žiaci našej školy umiestnili nasledovne:

V 1. kategórii získala 1. miesto Anna Suchá, 2.miesto Matúš Záruba, 3. miesto Pavol Záruba /žiaci 3. ročníka/.

V 2. kategórii získala 1. miesto Vanesa Buchelová /5. ročník/, 2. miesto Nela Kadlecová /4. ročník/ a 3. miesto Viktória Kašičková /4.ročník/.

V 3. kategórii 1. miesto získala Kristína Mozolová, 2. miesto Ema Mišáková a 3. miesto Kiara Grofová /žiačky 7 .ročníka/.

Pochvalné uznanie získali i žiaci 4. ročníka Matej Vedej a Leonard Kopčan.

Všetkým gratulujeme a ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

• Výplata žiackeho cestovného

Výplata žiackeho cestovného sa uskutoční v dňoch pondelok 16.1.2023 - streda 18.1.2023 v čase 9:00 - 17:00h v kancelárii ekonómky školy na 2.poschodí.