• Vianočný stolnotenisový turnaj

• 21.12. sa uskutočnil prvý žiacky vianočný stolnotenisový turnaj. Súťažili malí aj veľkí a víťazmi sú všetci zúčastnení hráči:

Dianka Jakubčeková,  Eliška Ďuriačová, Anička Suchá, Callem Kasala, Viki Kašičková a Samko Števica za I.stupeň,

Michal Krch, Miška Valčíková, Marko Kern, Matej Škultéty, Nicole Kasalová, Alica Suchá, Alexandra Krupová, Šimon Adamec, Tobias Belan, Martin Pavlis, Ondrej Kohút, Richard Matúš, Tobias Horňáček a Matúš Tlkanec za II.stupeň.

Ďakujeme stolnotenisovému klubu zo Slatinky nad Bebravou za organizáciu turnaja a podporu tohto športu u našich žiakov.

• Riaditeľské voľno 22.12.2022

• Vedenie ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje dňa 22.12.2022 (štvrtok) riaditeľské voľno všetkým žiakom školy z prevádzkových dôvodov. V prevádzke nebudú ani školské zariadenia materská škola, školská jedáleň a školský klub detí. Riadne vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách v pondelok 09.01.2023.

• Odovzdávanie vianočných darčekov starkým v Domove sociálnych služieb Krásna Ves

• Žiaci aj pedagógovia školy sa v tomto predvianočnom čase zapojili do celoslovenského projektu ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok,, , ktorého cieľom je darovať seniorom nielen vianočný dar či potrebné veci, ale najmä pozornosť a lásku, ktorú si zaslúžia.

Prajeme všetkým našim starkým KRÁSNE A POŽEHNANÉ VIANOČNÉ SVIATKY.

• Zdobenie vianočných medovníkov

• 15.decembra naša škola opäť po roku rozvoniavala vianočnými medovníkmi. A nielen to. Príšla k nám aj vzácna návšteva - medovnikárka pani Evka Leipertová z Dežeríc, ktorá tento rok na medzinárodnej súťaži medovnikárov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Chorvátska a Rumunska získala krásne 4.miesto za 3D medovník Jánošíka (téma súťaže bola ,,Daj na medovník Slovensko,,).

Pani Evka nám porozprávala zaujímavosti z histórie medovníkov a naučila nás, ako si môžme medovníčky vyzdobiť.

Ďakujeme za krásne spoločne strávené dopoludnie a nové skúsenosti.

• Oznam ŠJ o zvýšení zálohových platieb a stravného od 1.1.2023

• ŠJ pri ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou Vám týmto oznamuje, že dňom 1. januára 2023 sa v zmysle  VZN č. 2/2022  obce Slatina nad Bebravou  určuje výška príspevku na jedno jedlo nasledovne:

1.stupeň:

desiata: 0,70 Eur / 1 deň

obed :   1,50 Eur / 1 deň

2.stupeň

desiata: 0,70 Eur / 1 deň

obed :   1,70 Eur / 1 deň

réžia :   2,00 Eur/ mesiac

3.Dospelí a cudzí stravníci:

Obed zamestnanci   :  2,20 Eur / 1 deň

réžia :   2,00 Eur/ mesiac

4.Cudzí stravníci : 2,20 Eur/deň   +  1,17 Eur / deň réžia    =    3,37 Eur / deň

Úprava trvalých príkazov:

1.stupeň:

Desiata :                14,- Eur / mesačne

Obed :                    30,- Eur     +    2,- Eur réžia    = 32,- Eur / mesačne

Obed + desiata :   46,- Eur / mesačne
            2. stupeň :

Desiata :                 14,- Eur / mesačne

Obed :                    34,- Eur     +    2,- Eur réžia    = 36,- Eur / mesačne

Obed + desiata :  50,- Eur / mesačne

Trvalé príkazy na stravu treba upraviť (navýšiť) do 20. decembra 2022 (t. j. do tohto termínu prosíme uhradiť stravné na mesiac január už podľa nového predpisu) na účet školskej jedálne  SK14 0900 0000 002 6067 8715.

V prípade nejasností volajte vedúcej ŠJ na telefónne číslo 038/766 34 09.

Ak ste už uhradili sumu v nižšej hodnote (nezvýšenú), bude potrebné tento rozdiel vyrovnať a doplatiť.

• Vesmír plný vedomostí 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vesmír plný vedomostí 2022.

Aký je vesmír? Čo o ňom vieme? Tieto a ďalšie otázky boli náplňou kvízovej súťaže, ktorú pripravila Hvezdáreň v Partizánskom v spolupráci s Centrom voľného času v Bánovciach nad Bebravou pre žiakov piateho ročníka základných škôl. Vedomosti boli pomerne vyrovnané, súťažiach delili desatiny bodov. V Bánovskom okrese sa do súťaže zapojilo 12 súťažiacich a naši žiaci sa umiestnili na popredných miestach. Marko Kern obsadil 5. miesto a Ivan Čerňanský 2.miesto. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Kritériá na hodnotenie prezentácií žiakov II.stupňa

Predmetová komisia humanitných a prírodovedných predmetov II.stupňa schválila nasledovné kritériá na vypracovanie a hodnotenie žiackych prezentácií:

Formálna a obsahová stránka:

Úvodný slide – Názov prezentácie, meno a priezvisko autora, trieda, školský rok

Predposledný slide – uvedenie informačných zdrojov (5. – 6.roč. minimálne tri, 7.- 9roč. minimálne päť)

Záverečný slide – Poďakovanie za pozornosť, prípadne záverečná myšlienka

Členenie prezentácie:

na úvod – navodenie témy,

jadro – informácie zoradené do logicky nadväzujúcich slidov,

záver – možnosti praktického využitia nových informácií, vyvodenie všeobecného záveru, v 8. a 9.ročníku aj vyjadrenie vlastného názoru/postoja k danej problematike.

Pri každom obrázku/grafe/tabuľke uvádzať zdroj.

Rozsah prezentácie:

V 5. – 6.ročníku jednoduchá prezentácia v rozsahu do 10 slidov, v 7. – 9.ročníku využívať aj hypertextové odkazy, animácie, prepojenia, zvuky, videá (využívať informácie a zručnosti získané v predmete informatika).

Pripravené otázky pre spolužiakov – na začiatku prezentovania. (5.,6. ročník – 3 otázky, 7.-9. ročník – 5 otázok)

Ďalšie kritériá hodnotenia:

• Originalita spracovania po obsahovej aj prezentačnej stránke
            • Grafika a dizajn
            • Kompozícia – vhodné rozmiestnenie objektov a textu v slajdoch
            • Kvalita a hĺbka spracovania obsahu
            • Informačná hodnota prezentácie / projektu – či prináša aj rozšírenie základných informácií získaných na hodinách predmetu
            • Spôsob odprezentovania pred spolužiakmi (zrozumiteľnosť, samostatné rozprávanie – nielen čítanie prezentácie, interaktivita s publikom, spätná väzba)
            • Schopnosť odpovedať na doplňujúce otázky