• Vážení rodičia, kolegovia, žiaci!

Vyhlasujeme zber farebných ponožiek, tričiek a legín. Použijeme ich na tkanie kobercov (RGV). Uvítame aj farebné bavlnky na vyšívanie a tkanie, staré šlabikáre, písacie potreby a hračky na výstavu k príležitosti 60.výročia otvorenia školy. Po skončení výstavy vrátime.

Termín: čo najskôr

Komu: Mgr. Zdenka Vrbičanová

• Oznam pre rodičov a žiakov navštevujúcich hudobný a tanečný odbor Súkromnej základnej umeleckej školy Trenčianske Teplice

• Milí žiaci.

Vedenie SZUŠ Trenčianske Teplice vám oznamuje, že prvé stretnutia s vyučujúcimi jednotlivých odborov sa uskutočnia v nasledovných termínoch:

7.9. 2023 (štvrtok) o 12:30h - všetci žiaci tanečného odboru (pani učiteľka Ertlová)

8.9.2023 (piatok) o 12:00h - všetci žiaci hudobného odboru zápis na hud. náuku (pani učiteľka Mišáková)

12.9.2023 (utorok) o 12:30h - žiaci hry na akordeón (pán učiteľ Maňák)

14.9.2023 (štvrtok) o 11:30h - žiaci hry na klavír (pani riaditeľka Fialová) a hry na gitaru (pán učiteľ Fero)

Žiaci sa s vyučujúcimi stretnú na hlavnej chodbe na 1.poschodí.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

Oznamujeme vám, že brány našej školy sa znovu otvoria v pondelok 4.septembra 2023 o 8:00h, kedy spolu slávnostne otvoríme nový školský rok 2023/2024 na hlavnej chodbe na 1.poschodí.

Program:

8:00 - 8:30   Príhovor a predstavenie prváčikov

8:30 - 10:00 Informácie pre prvákov a ich rodičov v triede

8:30 - 9:00   Kladenie venca k pamätníku SNP v obci (2.- 9.ročník)

9:00 - 10:00 Informácie pre žiakov v triedach (2.- 9.ročník)

10:00           Odchod žiakov domov

V prvý školský deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí.

• Informácia o platbe za stravu v školskej jedálni od 1.9.2023

• Úprava trvalých príkazov od 01.09.2023:

1. Stupeň:

Obed : 0,- Eur/ mesiac
            Desiata : 3,- Eur/ mesiac
            Réžia : 2,- Eur/mesiac

2. Stupeň:

Obed : 0,- Eur/ mesiac
            Desiata : 3,- Eur/ mesiac
            Réžia : 2,- Eur/mesiac

Ak je dieťa prihlásené iba na desiatu a nie aj na obed, suma na úhrada za desiatu je 14,- Eur/ mesiac.

Rodičia, ktorí si na prihláške vybrali platiť stravné mesačne, dostanú platby na úhradu v mesiaci
            september 2023.

• Výplata žiackeho cestovného

Oznamujeme vám, že výplata žiackeho cestovného sa uskutoční v dňoch 6.7.2023 (štvrtok) a 7.7.2023 (piatok) v čase od 9:00h do 17:00h v kancelárii ekonómky na 2.poschodí.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

Školský rok 2022/2023 slávnostne ukončíme v piatok 30.06.2023 o 8:00h na asfaltovom ihrisku za školou. Po spoločnom oficiálnom ukončení prebehne odovzdanie vysvedčení žiakom v triedach.

Žiaci pôjdu domov o 10:00h. V tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí.

• Digitálna bezpečnosť

• Dnes sa žiaci mali možnosť porozprávať s odborníkmi na tému digitálna bezpečnosť. Témami dňa boli gaming, sociálne siete a hackeri.

• Projekt eTwinning

• Aj v tomto šk. roku sa žiaci zapojili do projektového vyučovania, ktoré spája spoluprácu, učenie sa využívaním digitálnych technológií a zlepšovanie jazykových schopností.  Žiačky 7. ročníka boli súčasťou projektu eTwintraveler, v ktorom spoznávali rôzne aspekty krajín zapojených do projektu. Učenie to bolo zábavné, ale zároveň aj veľmi poučné. Virtuálne sme cestovali po Poľsku, Turecku a Portugalsku a spoznávali pre nás často nevšedné zákutia týchto krajín, zvyky a jedlo. Veríme, že pri skúmaní našej malej krajiny sa aj kamaráti z európskych krajín niečo zaujímavé dozvedeli a v budúcnosti snáď Slovensko prídu navštíviť. V tomto projekte sme nadviazali aj spoluprácu s partnerskou školou z Poľska, s ktorými sme sa stretli už aj osobne v rámci skupinovej mobility.

• Skvelý detský muzikál v podaní žiakov zo SZŠ v Novej Dubnici

• V pondelok 19.06. sme mali možnosť vidieť v našom kultúrnom dome autorský muzikál pána učiteľa a režiséra Mariána Mikuša na motívy knihy Päť detektítov od Ľubomíra Feldeka v podaní talentovaných mládežníkov zo Súkromnej základnej školy v Novej Dubnici. Predstavenie bolo plné výbornej hudby, vtipných hlášok a radosti z umenia a sebarealizácie. Ďakujeme za krásny zážitok, veríme, že bude pre nás inšpiráciou  :).

• Informácia o obmedzení prevádzky školskej jedálne

Z dôvodu avizovanej odstávky elektrickej energie v utorok 13.06.2023 v čase 8:00 - 14:00h vám oznamujeme, že v tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň a žiakom nebude vydaná desiata ani obed. Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu a materská škola aj školský klub detí budú v plnej prevádzke.

• Skupinová mobilita Erasmus +, záver

• V sobotu 10.6., cestou domov, sme si urobili zastávku v meste Krakow, navštívili sme hlavné námestie - Rynok Glowny, na ktorom sa nachádza tzv. Sukiennice, čo je najobľúbenejší objekt pre turistov na hlavnom námestí.  Pozreli sme si krásne kostoly a stavby pripomínajúce bohatú históriu Poľska, najmä hrad Wawel, ktorý bol kedysi kráľovským hradom. Domov sme prišli až večer, unavení, ale spokojní.

• Skupinová mobilita Erasmus +, deň šiesty

• V piatok po raňajkách sme sa vybrali do mesta Kielce, kde skupina žiakov navštívila aquapark, potom sme všetci strávili hodinu v blízkom geoparku Kadzielnia. V Kadzielni sme videli pozostatok koralového útesu a pamätník poľských bojovníkov. Po dobrom obede a krátkom oddychu nás vylákala pláž blízko jazera, kde si deti zahrali plážový volejbal.