• Rozprávková noc v škole 25.10.2019

• Medzinárodný mesiac školských knižníc sme na I. stupni  už tradične zavŕšili Rozprávkovou nocou v škole. Začiatok patril karnevalu, ktorého témou  boli rozprávkové postavy. Vybrali si ich nielen deti, ale aj pani učiteľky. Nechýbalo ani nočné hľadanie hesla pre Nebojsu a rozprávka na dobrú noc v školskej knižnici. Výborne sme sa zabavili a tešíme sa nabudúce!

Mgr. Zdenka Vrbičanová

• Z každého rožka troška

• Krúžok „Z každého rožku trošku“ má za sebou prvý tvorivý mesiac. Žiaci si vyrobili lapač snov, zažehľovali koráliky, naučili sa pliesť náramky priateľstva, vyškrabovali  obrazce i tvorili kriedami na školskom dvore. AH

• Naša "záhrada, ktorá učí"

• Areál našej školy je ako stvorený na učenie sa vonku a preto sa žiaci základnej školy a všetkých materských škôl z Podhoria zúčastnili slávnostného otvorenia školskej záhrady – záhrady, ktorá učí.

S pomocou šikovného stolára z Podhoria pribudla solárna sušiareň či interaktívny panel, ktorý je využiteľný na viacerých vyučovacích predmetoch. Učitelia spolu so žiakmi vybudovali pocitový chodník, divoký kút s domčekom pre ježka. Nechýbala ani ukážka zo života včiel či iného užitočného hmyzu. A aj bylinková záhrada nás poučila o svojich prírodných liečivých zázrakoch.

Keďže v októbri si pripomíname aj Deň jablka, rodičia so žiakmi napiekli ako pohostenie pre malých návštevníkov a ostatných žiakov jablkové koláče a rôzne pochúťky od výmyslu sveta.

Koordinátor projektu: Mgr. Katarína Krajčíková

•  “Úspech je cesta nie cieľ.”
          • “Úspech je cesta nie cieľ.”

• Dobrý  triedny kolektív, v ktorom sa žiaci navzájom podporujú vo svojich aktivitách, pomáhajú si a spolu prekonávajú  nároky školského života, spolu zažívajú chvíle veselé i zodpovedné... tak, ako život samotný, tiež prechádza rôznymi etapami formovania sa. Terajší siedmaci už majú za sebou nejednu takúto „formovačku“, od spoločných zábavných aktivít počas školských prestávok, poobedných futbalových tréningov, zapájania sa do dobrovoľníckych akcií či  výletov za poznaním krás Slovenska i okolia... Škola nemá byť predsa iba o získavaní informácií, ale aj prostredím, kde sa učíme vytvárať pozitívne sociálne vzťahy a naopak, tie zle, nevhodné, sa učíme eliminovať. Ste super, siedmaci, ďakujem vám. Váš triedny učiteľ.

• Naše prvé školské úspechy

• Naši prváci majú za sebou úspešné prvé týždne v školských laviciach. Naučili sa už prvé samohlásky čítať i písať. Matematika a telesná sú ich obľúbené predmety. Tešia sa z nových priateľstiev a my im želáme aby sa im aj naďalej v škole darilo, veď nie nadarmo sú trieda usilovných „Včeličiek“.

• Beseda s policajtom

• Dňa 26.9.2019 mali žiaci 1. stupňa besedu s policajtom. Žiaci sa dozvedeli o práci príslušníka policajného zboru, o správaní sa na cestách, o pravidlách cestnej premávky, o signalizačných  zariadeniach a dopravných značkách a ešte veľa ďalšieho.

• Cvičenie v prírode

• Dňa 6.9.2019 sa žiaci 1.stupňa našej školy zúčastnili cvičenia v prírode. Tento krásny slnečný deň sa vybrali čerství prváci v sprievode starších žiakov pod dozorom svojich triednych učiteliek, aby spolu spoznávali krásy nášho regiónu a oddýchli si od počiatočného školského zhonu. Vybrali sme sa smerom na neďaleké Mely, svoju odvahu sme si vyskúšali pri prechode mostom cez potok, obdivovali sme kravičky na lúke, zastavili sme sa pri neďalekom rybníku, osvojili si názvy okolitých vrchov. Cestou sme upriamili pozornosť na dopravné značky a bezpečnosť na cestách, zastavili sme sa pri evanjelickom kostole a pozorovali invázny druh rastliny pohánkovec japonský. V krátkom čase sme dosiahli cieľ našej cesty, kde sa žiaci venovali hrám v prírode, stavaniu bunkrov či lesnej záhradky a zberu prírodnín . Každý sa zabavil po svojom a všetci šťastní sme sa v zdraví vrátili do školy. Pohyb na čerstvom vzduchu s poznávaním jesennej prírody nám všetkým prospel, utužili sme priateľské vzťahy a zažili veľa nového a zaujímavého.

• Športový deň

• Pohyb a pobyt v prírode a zároveň športové aktivity – mini turnaj vo futbale a v prehadzovanej so žiakmi 5. a 6. ročníka:

• Začiatok školského roka 2019/2020

Prázdniny sa nám pomaly chýlia ku koncu a pre všetkých rodičov sme v práci znovu k dispozícii od pondelka 26.augusta 2019.

Slávnostné otvorenie nového školského roka 2019/2020 sa uskutoční v pondelok 2.septembra 2019 v čase 8:00 - 10:00h. V tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí. Materská škola bude v plnej prevádzke.